Comemorarea basarabenilor participanţi la războiul ruso-japonez din 1904-1905

5 sept. 2018

La data de 05 septembrie 2018 studenţii Academiei „Ştefan cel Mare” a MAI au depus flori la Monumentul înălţat în memoria conaţionalilor participanţi la războiul ruso-japonez din 1904-1905, amplasat în Cimitirul central al capitalei.

Mai multe